+48 501 302 648 +48 501 542 942
o-nas

O nas

Tradycje firmy WODEL sięgają roku 1986, kiedy powstały pierwsze konstrukcje naszych turbin. Założeniem przedsiębiorstwa było stworzenie firmy która będzie stosowała nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne spełniające wymagania klientów. WODEL Sp.z o. o. wykorzystując tradycję, doświadczenie w produkcji turbin wodnych i nowoczesną myśl techniczną staje się znanym producentem maszyn w Polsce. Nabywcami maszyny i urządzeń są instytucje państwowe oraz prywatni przedsiębiorcy w głównej mierze z rynku krajowego. W obecnym kształcie firma działa od roku 2003 i zajmuje się kompleksowym wykonawstwem małych elektrowni wodnych. Produkujemy turbiny wodne, a także zajmujemy się budową i eksploatacją elektrowni wodnych. Posiadamy własny zakład produkcyjny, biuro konstrukcyjne , laboratorium i zespół serwisowy. W 2014 roku wyposażyliśmy i oddaliśmy do użytku nową halę produkcyjną co umożliwiło nam zwiększenie możliwości produkcyjnych i poszerzenie wachlarza usług. Świadczymy usługi w zakresie obróbki skrawaniem i konstrukcji stalowych.
 
 
Zrealizowane przez WODEL inwestycje najlepiej świadczą o wysokim poziomie technicznym, jakości wykonania, niezawodności działania oraz niskich kosztach eksploatacyjnych.

Nasza działalność

Elektrownie wodne

Maszyny i urządzenia

Obróbka skrawaniem

Konstrukcje stalowe

Cięcie termiczne

NOWOCZESNE
TECHNOLOGIE

POPRZEDZONE BADANIAMI I ROZWOJEM

NAJWYŻSZA
JAKOŚĆ

POŚWIADCZONA CERTYFIKATEM

WIELOLETNIE
DOŚWIADCZENIE

BUDUJĄCE MARKĘ FIRMY WODEL

ZESPÓŁ
SPECJALISTÓW

Z WIELOLETNIM STAŻEM PRACY

Ostatnie aktualnosci

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

Elektrownia Wodna Przejęsław

Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji kontraktu dotyczącego Przystosowania należącej do Zamawiającego turbiny TWW1550 do montażu w Elektrowni Wodnej w Przejęsławiu. Pierwszym etapem kontraktu było wykonanie rury ssawnej dla turbiny TWW1550 jako szalunku traconego.

Konstrukcja stalowa - obiekt w Nowej Soli

W I kwartale 2018 wykonaliśmy dla naszego Klienta konstrukcję stalową na nowo budowany obiekt zlokalizowany w Południowej Strefie Przemysłowej w Nowej Soli.

MEW LIPICA

W IV kwartale 2017r. na zlecenie Małej Elektrowni Wodnej w Lipicy (MEW LIPICA) wykonaliśmy nowy wirnik 4-łopatowy o średnicy 1000 mm i wyróżniku 650.

Przedsiębiorstwo Budowy i Eksploatacji
Elektrowni Wodnych WODEL Sp. z o.o.

ul. Piłsudskiego 40
67-100 Nowa Sól
+48 501 302 648 +48 501 542 942 wodel@wodel.pl