WYDRUK 3D - NOWA USŁUGA W WODEL
Wytwarzanie addytywne (zamiennie druk 3D) usprawnia wiele procesów przemysłowych, od prototypowania po produkcję modeli jednostkowych. Jest często jedyną techniką dzięki której wytworzymy wydruk o skomplikowanej geometrii, a którego nie uda się wykonać metodą tradycyjną.
W odpowiedzi na zapotrzebowanie własne, a także firm z sektora przemysłowego i osób prywatnych, postanowiliśmy wprowadzić do naszej oferty usługę druku 3D.
Nasza drukarka 3D gwarantuje wysoką jakość wydruku przy zapewnieniu konkurencyjnych cen. Druk 3D wykonujemy głównie w technologii FDM, która pozwala na wydruki z wielu materiałów. Zapewniamy dobór optymalnego. Wykonujemy również druk w multikolorze.
Świadczymy też usługi projektowania CAD. Dzięki temu jesteśmy w stanie zająć się każdym zamówieniem kompleksowo. Od ustalenia zakresu poprzez doradztwo, projekt i finalny wydruk oraz ewentualną obróbkę drukowanego elementu. Nasz zespół konstruktorów sprosta każdemu, nawet najbardziej skomplikowanemu zamówieniu.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod nr tel.:
+48 500 119 758 lub za pośrednictwem poczty email: wodel@wodel.pl
Oferujemy usługę skanowania 3D, które w szybki i dokładny sposób pozwala stworzyć cyfrowy model istniejącego już elementu. W Wodel do skanowania części używamy skanera KScan firmy Scantech.
KScan to rewolucyjny, profesjonalny system metrologiczny, który definiuje na nowo maszyny do pomiarów 3D. Jako jedyny na rynku posiada możliwość pomiaru dwoma rodzajami lasera, czerwonym lub niebieskim, a także łączy w sobie cechy skanera 3D oraz systemu fotogrametrycznego, dzięki czemu za pomocą jednego, lekkiego i mobilnego urządzenia, jesteśmy w stanie wykonać szybki i precyzyjny pomiar, w wysokiej rozdzielczości, elementów od kilku milimetrów, do aż kilkunastu metrów.
Proces skanowania umożliwia wygenerowanie modelu 3D skanowanego obiektu w postaci siatki trójkątów. Następnie siatka trójkątów przenoszona jest do programów CADowskich, który zamienia ją na bryłę geometryczną. Tu możlwy jest bezpośredni wydruk detalu lub jego modyfikacja.
Skanowanie 3D pozwala na wykonywanie dokładnych pomiarów geometrycznych, w szczególności fragmentów o skomplikowanych kształtach, których pomiar tradycyjnymi metodami jest utrudniony. Nasz skaner tworzy graficzny model detalu, który można porównać z modelem zaprojektowanym. Po nałożeniu na siebie obu modeli w programi stworzona zostaje mapa odchyłek, na której zobaczysz w jakich miejscach wymiary odchodzą od wartości przyjętych w projekcie. Na jej podstawie możesz stwierdzić, czy część klasyfikuje się do reklamacji, naprawy czy produkcji.
Potrzebujesz dokumentacji do istniejącego modelu?
Pierwszym krokiem jest zeskanowanie elementu. Następnie dedykowane oprogramowanie pozwali na zmianę skanu w formie siatki trójkątów w parametryczny model CAD. Mając model CAD możemy wprowadzać modyfikacje i optymalizować jego konstrukcję. Jeżeli detal nie był kompletny, gdyż był np. uszkodzony, możemy na tym etapie go odbudować.
Inżynieria odwrotna jest techniką doskonałą do odtwarzania dokumentacji technicznej różnych elementów, które np. uległy zniszczeniu lub nie są dostępne na rynku, gdyż zostały wycofane przez producenta. Jest przydatna w sytuacjach, gdy dokumentacja z pewnego powodu zaginęła lub została zniszczona, bądź zostały uszkodzone części, które zostały wycofane przez producenta i nie są już dostępne na rynku, i trzeba zlecić ich wytworzenie na własną rękę.
Cechy systemu KSCAN:
– Wbudowany system fotogrametryczny, umożliwiający pomiar obiektów o wielkości do
kilkunastu metrów i gwarantujący wysoką objętościową dokładność pomiarową
– Możliwy pomiar dwoma rodzajami lasera: czerwonym lub niebieskim
– Wbudowane dwa obszary pomiarowe, o różnych rozmiarach
– Wysoka rozdzielczość oraz dokładność pomiarowa nadająca się w zastosowaniach
kontroli jakości
– Automatyczne samopozycjonowanie, eliminujące konieczność wykorzystania
zewnętrznych urządzeń alokacyjnych
– Wizualizacja akwizycji danych w czasie rzeczywistym
– Duża szybkość pomiaru
– Pomiar czarnych i połyskujących powierzchni bez matowienia
– Mobilność