+48 501 302 648 +48 501 542 942
o-nas

O nas

Tradycje firmy WODEL sięgają roku 1986, kiedy powstały pierwsze konstrukcje naszych turbin. Założeniem przedsiębiorstwa było stworzenie firmy która będzie stosowała nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne spełniające wymagania klientów. WODEL Sp.z o. o. wykorzystując tradycję, doświadczenie w produkcji turbin wodnych i nowoczesną myśl techniczną staje się znanym producentem maszyn w Polsce. Nabywcami maszyny i urządzeń są instytucje państwowe oraz prywatni przedsiębiorcy w głównej mierze z rynku krajowego. W obecnym kształcie firma działa od roku 2003 i zajmuje się kompleksowym wykonawstwem małych elektrowni wodnych. Produkujemy turbiny wodne, a także zajmujemy się budową i eksploatacją elektrowni wodnych. Posiadamy własny zakład produkcyjny, biuro konstrukcyjne , laboratorium i zespół serwisowy. W 2014 roku wyposażyliśmy i oddaliśmy do użytku nową halę produkcyjną co umożliwiło nam zwiększenie możliwości produkcyjnych i poszerzenie wachlarza usług. Świadczymy usługi w zakresie obróbki skrawaniem i konstrukcji stalowych.
 
 
Zrealizowane przez WODEL inwestycje najlepiej świadczą o wysokim poziomie technicznym, jakości wykonania, niezawodności działania oraz niskich kosztach eksploatacyjnych.
 
 
                

 

 

Nasza działalność

Elektrownie wodne

Maszyny i urządzenia

Obróbka skrawaniem

Konstrukcje stalowe

Cięcie termiczne

NOWOCZESNE
TECHNOLOGIE

POPRZEDZONE BADANIAMI I ROZWOJEM

NAJWYŻSZA
JAKOŚĆ

POŚWIADCZONA CERTYFIKATEM

WIELOLETNIE
DOŚWIADCZENIE

BUDUJĄCE MARKĘ FIRMY WODEL

ZESPÓŁ
SPECJALISTÓW

Z WIELOLETNIM STAŻEM PRACY

Ostatnie aktualnosci

OSTATNIE AKTUALNOŚCI

budowa elektrowni wodnej rzeka Bóbr jaz powłokowy wodel
Montaż powłok jazu

We wrześniu zakończyć się mają prace przy budowie Małej Elektrowni Wodnej Dobroszów zlokalizowanej w dolnym odcinku rzeki Bóbr w km 50+140.

budowa MEW Dobroszów
MEW Dobroszów - dostarczamy turbozespoły Kaplana

Na ukończeniu jest drugi etap realizacji inwestycji pn. Budowa MEW Dobroszów realizowanej przez spółkę Wodel. W nowobudowanej elektrowni na rzece Bóbr zainstalowane zostaną trzy turbozespoły Kaplana, których producentem jest nasza firma.

wydruk 3D model nowa sól
Wydruk 3D - nowa usługa w Wodel

Wytwarzanie addytywne (zamiennie druk 3D) usprawnia wiele procesów przemysłowych, od prototypowania po produkcję modeli jednostkowych. Jest często jedyną techniką dzięki której wytworzymy wydruk o skomplikowanej geometrii, a którego nie uda się wykonać metodą tradycyjną.

Przedsiębiorstwo Budowy i Eksploatacji
Elektrowni Wodnych WODEL Sp. z o.o.

ul. Piłsudskiego 40
67-100 Nowa Sól
+48 501 302 648 +48 501 542 942 wodel@wodel.pl