+48 501 302 648 +48 501 542 942

Aktualności

budowa elektrowni wodnej rzeka Bóbr jaz powłokowy wodel
We wrześniu zakończyć się mają prace przy budowie Małej Elektrowni Wodnej Dobroszów zlokalizowanej w dolnym odcinku rzeki Bóbr w km 50+140. Dla ujęcia wody do elektrowni nasz podwykonawca - firma Aqua-Tech -wyposażył obiekt w trzyprzęsłowy hydrauliczny ruchomy jaz powłokowy. Każde przęsło jazowe ma 20 m szerokości. Wysokość piętrzenia powłok jazowych wynosi 3,20 m. Dodajmy, że wszystkie trzy turbiny zostały już zamontowane na obiekcie.
budowa MEW Dobroszów
Na ukończeniu jest drugi etap realizacji inwestycji pn. Budowa MEW Dobroszów realizowanej przez spółkę Wodel. W nowobudowanej elektrowni na rzece Bóbr zainstalowane zostaną trzy turbozespoły Kaplana, których producentem jest nasza firma. Na dziś zalany jest już cały ponur jazu, a za niespełna dwa tygodnie planowany jest montaż kolejnej (drugiej z trzech) powłok jazu. Wewnątrz siłowni wykonane już są tynki, a podłogi i ściany pomalowane – trwa przygotowanie do instalacji wyposażenia.
wydruk 3D model nowa sól
Wytwarzanie addytywne (zamiennie druk 3D) usprawnia wiele procesów przemysłowych, od prototypowania po produkcję modeli jednostkowych. Jest często jedyną techniką dzięki której wytworzymy wydruk o skomplikowanej geometrii, a którego nie uda się wykonać metodą tradycyjną. W odpowiedzi na zapotrzebowanie własne, a także firm z sektora przemysłowego i osób prywatnych, postanowiliśmy wprowadzić do naszej oferty usługę druku 3D.
MEW Dobroszów Elektrownia budowa
Prace przy budowie Małej Elektrowni Wodnej w Dobroszowie Wielkim nie zwalniają tempa. Pod koniec kwietnia zakończyła się instalacja pierwszego jazu powłokowego i została puszczona woda. Zakończyła się też budowa filaru sterującego i siłowni z wypadem.   - Wykonana już jest grota pomiędzy urządzeniem wlotowym elektrowni – wlot do turbin i urządzenie wlotowe, strop nad urządzeniem wlotowym - oraz  część przepławki. Przed nami jeszcze dach i wyposażenie wewnętrzne – mówi Tadeusz Wawrzykowski, wiceprezes Wodel.   
obrotnica dla Jost Polska
Dla naszego klienta Jost Polska wykonaliśmy urządzenie wspomagające proces spawania. Obrotnica pracuje za pomocą mechanicznych siłowników śrubowych oraz układu pneumatycznego. Maszyna wyposażona została w nowoczesny system sterowania. Jest to drugie takie urządzenie opracowane i wykonane przez Wodel w oparciu o systemy wspomagające projektowanie inżynierskie. Dzięki niemu usprawniony został proces produkcji w zakładzie.  
OWD 1000
Wodel poszerza wachlarz usług o obróbkę strumieniowo-ścierną – najlepszą metodę oczyszczania metalowych powierzchni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów poszerzyliśmy świadczone usługi o obróbkę strumieniowo-ścierną. Zastosowanie tego procesu technologicznego przygotowuje powierzchnię detalu przed zabezpieczeniem antykorozyjnym- malowaniem na mokro, czy lakierowaniem proszkowym.
MEW Dobroszów
Nie zwalniają tempa prace przy budowie Małej Elektrowni Wodnej w Dobroszowie Wielkim na rzece Bóbr. Ich koniec szacuje się na połowę maja. Wtedy też powstanie 150-metrowa przepławka dla ryb i innych organizmów, umożliwiająca im swobodną wędrówkę w górę i dół rzeki. Jak na tę chwilę wygląda plac budowy nad Bobrem? Rury ssawne zalane są do poziomu zerowego i ponur jazu w pierwszej części jest wykonany. Aktualnie zbrojony jest filar sterujący i pół filara rozdziałowego.
maszyny urządzenia przyrządy pomiarowe wodel
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy dotyczącą wykonawstwa prototypowych specjalistycznych maszyn i urządzeń oraz przyrządów pomiarowych. 
Wawrzykowski Draczyński
Trener oraz zawodnicy klubu Adam Draczyński Running Team Nowa Sól podziękowali firmie Wodel za wsparcie w minionym sezonie biegowym Jak zaznaczył prezes grupy biegowej Adam Draczyński, ostatni sezon był trudny zarówno dla biegaczy, jak i sportowych działaczy oraz wszystkich sponsorów. - Pomimo problemów sponsorzy  nie wycofali się ze współpracy, co znaczy dla nas bardzo dużo i za co dziękujemy. Dzięki Waszemu wsparciu nasz klub, który jest klubem prywatnym, może się wciąż rozwijać i poszerzać swoją działalność.
MEW SHP Dobroszow Mała Elektrownia Wodna budowa
Trwają intensywne prace przy budowie Małej Elektrowni Wodnej w Dobroszowie Wielkim. Nowa MEW, która powstaje na rzece Bóbr, będzie produkowała szacunkowo  6000 MWh rocznie. Pozwoli to zmniejszyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery, przede wszystkim dwutlenku węgla wywołującego efekt cieplarniany aż o 6600 ton rocznie!   Prace przy budowie MEW Dobroszów, której WODEL jest generalnym wykonawcą, ruszyły z początkiem września.

Strony

Przedsiębiorstwo Budowy i Eksploatacji
Elektrowni Wodnych WODEL Sp. z o.o.

ul. Piłsudskiego 40
67-100 Nowa Sól
+48 501 302 648 +48 501 542 942 wodel@wodel.pl